رابطه بين تحصيلات زنان داراي مدرك ليسانس و بالاتر از ليسانس، ديپلم با رضايت زناشويي

رابطه بين تحصيلات زنان با رضايت زناشويي, تحقیق در مورد رابطه بين تحصيلات زنان با رضايت زناشويي, دانلود تحقیق رابطه بين تحصيلات زنان با رضايت زناشويي, دانلود رایگان تحقیق رابطه بين تحصيلات زنان با رضايت زناشويي, پروژه رابطه بين تحصيلات زنان با رضايت ز,,,رابطه بين تحصيلات زنان داراي مدرك ليسانس و بالاتر از ليسانس، ديپلم با رضايت زناشويي|39021891|pae|
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان رابطه بين تحصيلات زنان داراي مدرك ليسانس و بالاتر از ليسانس، ديپلم با رضايت زناشويي آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود تحقیق با موضوع ابطه بين تحصيلات زنان داراي مدرك ليسانس و بالاتر از ليسانس، ديپلم با رضايت زناشويي،
در قالب Word و در 25 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
مقدمه:
بناي خانواده با پيمان زناشويي پايه گذاري مي شود. انسان به حكم فطرت و طبيعت اجتماعي خود نيازمند همدمي است كه با او زندگي كند و در كنار او آرامش يابد، اين امر هم ضروري است .هرچند كه ازدواج يك امر قراردادي است ولي حركتي است در اين راستا و بدين سان پيمان به سادگي فسخ نخواهد شد.جامعه مترقي جامعه اي است كه خانواده هايي مستحكم داشته باشد. قدرت واقعي جامعه برخورداري از نيروي انساني شايسته كه در خانواده هايي متعادل پرورش يافته اند، مي باشد. رضايت زناشويي هدف اساسي هر ازدواجي است و زوجين خواستار آنند كه بيشترين رضايت را از زندگي زناشويي خود داشته باشند. رضايت زناشويي يك مقوله چند بعدي است و به عوامل زيادي وابسته است كه به شرط مهيا بودن اين عوامل قابل دستيابي است. پژوهش هاي زيادي براي شناسايي مولفه هاي زناشويي انجام گرفته اند كه ازاين مولفه هامي توان به كيفيت ارتباطات صميميت در روابط جنسي، اعتماد، احترام متقابل، تفاهم همدلانه و برابري اشاره كرد. دربين نهادهاي مختلف اجتماع كانون مقدس خانواده به عنوان بهاترين تجلي گاه فرهنگ حاكم شناخته شده است. به دليل اينكه حفظ وسلامت خانواده تآمين كننده سلامت جامعه است به همين جهت در تمامي اعضاء از توجه خاص اكثر تحقيقهاي مرتبط با بهزيستي آدمي و جامعه برخوردار بوده است. انسان بطور طبيعي گرايش به رشد دارد و اصلي ترين تفاوت اوبا ديگر موجودات داشتن تفكر و خلاقيت است. اين انسان متفكر علي القاعده مي بايد براساس تفكر علمي، روشهاي نوين و شيوه هاي جديدي در زندگي محيط مادي اطراف خويش بيافريند. در نتيجه پويايي، آفرينش خلق كردن وحركت به سوي تكامل جزء سرشت انسان است. بطور طبيعي از انسان انتظار رشد و تكامل ميرود و اگر سكون و ايستادگي بردوره اي از تاريخ بشر حاكميت دارد يا مللي علي رغم تحولات توسعه صنعتي هنوز زندگي دوران معيشتي را سپري مي كنند بدون ترديد موانعي در مقابل رشد و ترقي آنها وجود دارد. با رفع اين موانع و آماده سازي زمينه هاي رشد، جامعه بايد در يك روند طبيعي به تحولات نائل آيد.
يكي از عوامل افزايش يا كاهش رضايتمندي در روابط زناشويي ويا بطور اعم رضايت در روابط انساني به برداشتها و يا تبيين هاي ما انسانها و يا زوجين در مورد رفتار خود وديگري بازگشت دارد. تحقيقات در اين زمينه به انواع رويكردها در رابطه با توجيه كنش هاي انسانها توجه مي نمايد. براي مثال نظريه اسنادها در اين تبيين رفتارهاي موفقيت آميز و يا شكست كه توسط وانيز(1974) ارائه شده و يا فرضيه دنياي عادل كه توسط لرنر (1965) مطرح شد ويا نظريه هايدر(1958) در رابطه با تعاملات اجتماعي موفق و نظريه استنتاج جونز و ديويس (1965) در مورد گرايش و نيت در تبيين رفتار مي توان اشاره كرد

اهداف پژوهش :
هدف اصلي اين تحقيق است در اين راستا اهداف فرعي زير مد نظر است:
1. بررسي بين تحصيلات دانشگاهي و رضايت بيشتر از سطح و نوع ارتباط با همسر در زنان
2. بررسي ارتباط بين تحصيلات دانشگاهي و سازگاري بيشتر در روابط خانوادگي درزنان
3. بررسي رابطه بين تحصيلات دانشگاهي ونگرشهاي واقع گرايانه مالي

فرضيات پژوهش :
1. زنان داراي تحصيلات دانشگاهي رضايت بيشتري از سطح و نوع ارتباط با همسر نسبت به زنان داراي تحصيلات ديپلم و زيرديپلم دارند.
2. زنان داراي تحصيلات دانشگاهي سازگاري بيشتري در روابط خانوادگي نسبت به زنان داراي تحصيلات ديپلم و زيرديپلم دارند.
3. زنان داراي دانشگاهي، نگرش واقع گرايانه تري در موضوعات مالي نسبت به زنان داراي تحصيلات ديپلم وزيرديپلم دارند.
توضیحاتِ فایل :

- این فایل با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار می‌گیرد.
- تعداد صفحات : 25
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی رشته آمار